namedent

7/24 Randevu

İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş; Bu yapay vidalar, genellikle titanyum gibi bir metal malzemeden yapılır ve vücudun bir yerine yerleştirilir. İmplantlar, yapay bir diş köküdür, vücudun doğal doku ve dokularla bütünleşir ve vücudun bir parçası olarak hizmet eder. Diş kaybı sonucu oluşan boşlukları doldurmak için kullanılan dental implantlardır.

Tek diş eksikliğinden ve ya hiç dişi olmayan hastalar için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş hekimliğinde yayın olan kullanılmaktadır. Bu uygulama diğer dişlere hiç mudahale edilmeden uygulanmaktadır.

Diş İmplantları vucudun doğan kendi bir kökü olarak kabul edildiği üzere genellikle titanyum gibi bir metal malzemeden yapılır.

İmplant diş tedavisi ne kadar sürer?

İmplant diş tedavisi; kişinin diş sağlığı durumuna ve implant yerleştirme ihtiyacına göre değişebilir. Ancak genellikle, dental implant süreci birkaç aşamadan oluşur ve birkaç ay sürebilir.

Diş hekimi implant yerleştirme dişlerin ve kemik durumunu, diş eti hastalıklarını ve diğer sağlık durumlarını kontrol eder. Genellikle lokal anestezi veya genel anestezi kullanılır. Bazı durumlarda hasta sedasyon ile tedaviyi tercih edebilir, İmplant, dişin yerine yerleştirilir.

Osseointegration: Bu aşama, implantın kemikle bütünleşmesi sürecidir ve genellikle 1 ile 6 ay arasında kemikle bütünleşir. Günümüzde yapılan implantlara geçici implant protezleri yapılabilmektedir. bu süreyi belirleyen bir çok faktör vardır. Diş hekiminiz sizlere tedavi süreci hakkında doğru zamanlamayı, sizin beklentilerinizi de dikkate alarak belirleyecektir.

İmplant diş tedavisi kimlere yapılabilir?

Dental İmplantlar genel sağlık durumu iyi olan, çene kemiği uygun tek diş ve ya hiç dişi olmayan herkese yapılabilir.

İmplant fiyatları

İmplant fiyatları her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Bu durum hastanın muayenesi sonucunda değişebilir. Bu durumu değiştiren faktörleri şöyle sıralayabiliriz; 

Eksik diş sayısı, çene yapısındaki problemler ve uygulanacak hastane gibi birçok sebep implant tedavisi ücretini etkileyebilir.

Tedavi süreciyle ilgili hastayı muayene etmeden herhangi bir fiyat vermek doğru değildir. Nihayetinde yapılan işlem aşamalı ve doğal dişe en yakın sonucu verdiği için uzun süreli kullanıma uygunluğundan İmplant fiyatları da yüksek olabilmektedir.

Yenimahalle / Demetevler’de bulunan kliniğimizde, Uzman Hekimlerimiz ile sizlere hizmet veriyoruz. Sizler de ücretsiz muayene fırsatımızdan yararlanmak ve tedavinize hemen başlamak için bizimle iletişime geçin.

implant diş tedavisi
namedent

İletişim